15 Faktörde araç Kontrol

15 Faktörde araç Kontrol

Yetkili servisler tarafından tercih edilen 15 adım kontrol işlemi araç içerisinde yer alan tüm önemli sistemlerin kontrolünü sağlamaktadır. Aracın stabil bir şekilde çalışmasını sağlayacak olan bu kontroller aynı zamanda verimliliği de arttırmaktadır.

Araç güvenliği konusunda da son derece büyük önem taşıyan 15 adım kontrol işlemi servislerimiz içerisinde uygulanan bir işlemdir. Siz de servislerimizi ziyaret ederek aracınızı 15 adım kontrol işlemine sokabilirsiniz. Kontrol esnasında herhangi bir arızayla karşılaşılması durumunda onarım ve bakım hizmetlerimizden de faydalanabilirsiniz. Kesin olarak arıza tespitini sağlayan bu sistem sayesinde başarısız tamir girişimlerinden kaçınabilirsiniz. Tüm bu avantajlardan yararlanmak için servislerimizi ziyaret ederek kontrol işlemini tercih etmeyi unutmayınız.

15 Adım Kontrol Sistemi

Aracınız için düzenli olarak yaptıracağınız kontroller gelecekte meydana gelebilecek birçok arızadan sizleri koruyacaktır. Aracınızı verimli bir şekilde kullanmaya devam etmek için siz de düzenli olarak araç kontrol hizmetlerinden yararlandığınızdan emin olunuz. Kontrol işlemini temin ederken profesyonel yöntemler kullanan deneyimli servisleri tercih etmeniz son derece büyük önem taşımaktadır. 15 adım kontrol sistemini benimsemiş olan servisimiz sizlere profesyonel bir araç kontrol hizmeti sağlayacaktır. Temin edeceğiniz profesyonel kontrol işlemi sayesinde aracınız içerisinde yer alan tüm sistemlerden haberdar olabilirsiniz. Trafik içerisinde güvenli bir şekilde seyahat etmek istiyorsanız aracınız içerisinde yer alan tüm sistemlerin stabil bir şekilde çalıştığından emin olmalısınız. Bu nedenle kontrol sistemlerinden düzenli olarak yararlanmayı unutmayınız.

Profesyonel Araç Kontrol

Profesyonel araç kontrol sistemlerinden biri olan 15 adım kontrol işlemi yetkili servisler içerisinde gerçekleştirilmektedir. Gelecekte meydana gelebilecek problemleri ortadan kaldıran kontrol sistemleri birçok konuda avantaj sağlamaktadır. 15 adımda kontrol işlemi gerçekleştirilirken kontrol edilen sistemler aşağıdaki gibidir;

  • Elektrik sistemi ve elektronik aksanlar
  • Lastikler
  • Aydınlatma sistemi ve aksesuarları
  • Şase ve alt takımlar
  • Sesli uyarı sistemleri
  • Frenlerin görsel kontrolü
  • Silecek sistemi
  • Akünün durumunun gözden geçirilmesi
  • Araç içi sıvı değişkenleri
  • Klima sisteminin kontrolü
Yukarıdaki sistemlerin teker teker kontrolünü sağlayan 15 adım kontrol sistemi servislerimiz içerisinde profesyonel olarak gerçekleştirilmektedir. İleride aracınız içerisinde meydana gelebilecek arızalardan sizleri koruyacak olan bu sistem birçok açıdan avantaj sağlamaktadır.

İlgili Konular

Klima Kompresörü Arızası

Klima Kompresörü Arızası

Araç klimaları, sürüş konforunu önemli ölçüde artıran bir özelliktir, özellikle uzun yolculuklar ve sıcak hava koşullarında vazgeçilmezdir. Bu sistemlerin merkezinde yer alan klima kompresörü, klimanın verimli ve etkili bir şekilde çalışmasını sağlar. Kompresör, soğutma döngüsünde kilit bir bileşendir ve havanın iç mekana serin ve taze olarak ulaşmasını mümkün kılar. Ancak, zamanla ve yoğun kullanım sonucunda, bu hayati parça çeşitli arızalar geliştirebilir. Bu arızalar, hem konforu hem de aracın performansını etkileyebilir. Bu nedenle, klima kompresörü arızalarını erken te...

Rehbere git

Abs Fren Sistemi Nasıl Çalışır

ABS fren sistemi; araçta bulunan her bir tekerleğin dönme hızını anlayan ve fren pedalına sert ve ani basışlarda otomatik devreye girerek güvenliği sağlamaktadır. Her bir tekerleğin fren basıncını ve kilitlenecek tekerin hangisi olduğunu algılayan sensörler, aracın elektrik ünitesine bu bilgileri iletir. Elektrik ünitesine ulaşan sinyaller, fren basınç seviyesini değiştirmekte ve böylece kilitlenmeyi önleyen hidrolik üniteye komutlar göndermektedir. ABS fren sistemi, tekerlerin fren basınçlarını birbirinden bağımsız bir şekilde düzenlemektedir. Saniyenin 1/18 kadar kısa ...

Rehbere git
Abs Fren Sistemi Nasıl Çalışır
Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Uygulanır

Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Uygulanır

Trafiğin yoğun olduğu şehirlerde büyük hasarlı kazalar ile sıklıkla karşılaşılmaktadır. Kazanın boyutu büyük veya küçük fark etmeksizin araçlar, bu durumdan oldukça etkilenmektedir. Küçük hasarlı kazalarda araçların boyalarında herhangi bir hasar oluşmamış da olsa küçük göçükler meydana gelmektedir. • Araçlara uygulanan boya işlemleri, satış sırasında araçların değeri düşürdüğü için araç sahipleri, çoğu kez boyasız göçük düzeltme işlemine başvurmaktadır. Özellikle son dönemlerde şiddetli dolu yağışları ile bu uygulamaya yönelim artmıştır.

Rehbere git

Bursa Oto Sanayi

Bursa oto sanayi şehrin büyük yapısına uygun olarak imar edilmiş ve yıllardan beri sürekli gelişerek araç sahipleri için gözde bir adres haline gelmiştir.

Rehbere git
Bursa Oto Sanayi