Araç İçi Aydınlatma sistemleri

Araç İçi Aydınlatma sistemleri

İç aydınlatma sistemi; araçların iç mekânda daha rahat hareket edebilmesi ve araçta yer alan sistemleri rahat bir şekilde görebilmesi için oluşturulmuş sistemlerin tümüdür. İç aydınlatma sistemi içerisinde pek çok elemen bulunmaktadır. Bu elemanlar, birbirleriyle bağlantılı olarak çalışmaktadır. Herhangi bir sistemde meydana gelen bir arıza bütün sistemin çalışma prensibini olumsuz anlamda etkilemektedir.

Araç iç aydınlatma sisteminin düzgün bir şekilde çalışmadığı durumlarda konuyla ilgili uzman bir servis üzerinden işlem alınmalıdır.
İç aydınlatma sisteminin çalışmaması durumunda;

  1. İç aydınlatma sisteminde yer alan gösterge lambalarının çalışmaması araç için büyük bir sorundur. Gösterge lambaları aracın akü, benzin veya arıza durumlarında araç sahibine bilgi veren sistemlerdir. Gösterge lambalarının çalışmaması halinde araçta meydana gelmiş hasarlar, araç sahibinin dikkatini çekmemekle birlikte büyük sorunların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.
  2. Dış aydınlatma sistemleri, aracı dışarıdan görünmeyi sağlamaktadır. İç aydınlatma sistemleri ise araç sahibinin dara rahat bir sürüş sağlamasına olanak tanımaktadır. Bu anlamda bu iki sistem kendi içerisinde güvenliği oluşturan sistemler arasında yer almaktadır.
  3. İç aydınlatma sistemleri, günümüzde farklı model aksesuarlar ile çeşitlilik kazanmıştır. Bu aksesuarlar, uzman bir kişiye taktırılmalıdır. Sürücünün dikkatini dağıtacak boyutta ışıklandırma yapmaktan kaçınılmalıdır.
Bursa oto aydınlatma sistemleri periyodik bakım onarım ve değiim gibi bir çok konuda uzman kadromuz ile hizmetinizdeyiz.

Araç İçi Aydınlatma sistemleri

İç Aydınlatma Sistemleri Nelerdir?

İç Aydınlatma Sistemleri Nelerdir?

  • Tavan lambaları
Aracın tavan kısmında bulunan bu aydınlatmalar, araç sahibinin gece karanlığında ortamı görebilmesini sağlamaktadır.
  • Okuma ve makyaj lambaları
Okuma ve makyaj lambaları araç içerisinde aydınlatmayı sağlayan sistemlerden biridir.
  • Zemin ve kapı aydınlatmaları
Kapıların açılıp kapanma esnasında sürücünün rahat edebilmesi için kullanılan aydınlatma sistemleridir.
  • Bagaj lambaları
Aracın bagaj bölümünde yükleme işleminin daha kolay yapılabilmesi ve gece karanlığında bagajın içerisinin görülebilmesini sağlamaktadır.
  • Torpido gözü aydınlatmaları
Torpido bölümüne eşyaların rahat bir şekilde koyulabilmesi veya alınabilmesi için araç içerisinde yanan bir iç aydınlatma sistemidir.
  • Gösterge lambaları
Araç içerisinde gösterge bölümlerinin kolay bir şekilde görülebilmesi için gösterge lambaları kullanılmaktadır. Bu lambalar sayesinde neyin nerede olduğu ve bir sorunun olup olmadığı tespit edilmektedir.

İç Aydınlatma Sistemleri Nelerdir?