Elektronik Arıza Tespiti
Oto Güvenlik Sistemleri

Elektronik Arıza Tespiti

Araç içerisindeki arızaların en kolay şekilde tespit edilebilmesini sağlayan elektronik arıza tespiti servislerimiz tarafından uygulanan son teknoloji bir işlemdir. Profesyonel bir şekilde geliştirilen yöntem olan elektronik arıza tespiti kısa bir süre içerisinde mükemmel sonuçlar sunmaktadır.

Arıza tespiti elektronik cihazın araç parçalarına küçük voltajlar ve frekanslarla verdiği enerjiler sayesinde ölçülebilmektedir. Parçalar bu frekanslara tepki olarak bir etki frekans değeri vermektedir. Ölçülen bu frekans değeri parçanın sağlıklı olup olmadığını bizlere söylemektedir.

Parçalardan aldığımız bu değerler ile elektronik arıza tespiti kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu yöntem oldukça profesyonel ve üstün teknikler gerektiren bir yöntemdir. Firmamız tarafından kullanılan profesyonel ölçüm aletleri ve tecrübeli ustalarımız ile sizlere sorunsuz bir hizmet sunmaktayız. Dilerseniz sizde aracınızın arızalarını tespit edebilmek için bu profesyonel yöntemi tercih edebilirsiniz. 

Son Teknoloji Elektronik Arıza Tespiti

Arıza tespitlerinin birden fazla yöntemi mevcuttur. Ancak en son teknoloji arıza tespit sistemlerinden birisi olan elektronik arıza tespiti aracınız için en kesin ve hızlı tespiti yapmaktadır. Birçok firmanın da tercihi olan bu yöntem oldukça kolay olup kesin sonuçlar vermektedir.

Kullanılan cihaz araç parçalarına küçük frekanslarda enerji gönderip daha sonra parçalardan geri dönütler almaktadır. Bu dönütlerle oluşan empedans eğrileri aracınızdaki parçaların sağlamlığı hakkında bilgiler vermektedir. Bu son derece yenilikçi ve profesyonel yöntem sayesinde ustalarımız arızaları kısa sürede tespit edebilmektedir. Oto elektronik Bursa servisimizde en kaliteli hizmeti alırsınız. Profesyonel olarak hizmet verdiğimiz  Audi, Bmw, Honda, Ford, Fiat markalar arasındadır.

Arızaların En Kolay ve Hızlı Tespit Yöntemi

Araç arızalarının birden fazla çeşidi ve sebebi bulunmaktadır. Bu arıza analizlerinin yapılması doğal yollarla olduğunda oldukça uzun sürmektedir. Bu süreci kısaltmak ve daha kesin çözümlerden yararlanabilmek için elektronik arıza tespiti cihazları kullanılmaktadır. Arızaları kolay ve hızlı bir şekilde tespit edebilmek günümüzde birçok açıdan avantaj sağlamaktadır. Kullandığımız cihazlarda bu avantajlara olanak sağlar. Cihazlarımızın test ettiği malzemelerden bazıları;

•           Direnç, kondansatör, bobinler
•           Dijital ve analog entegreler
•           Transistörler
•           Röle ve kontak uçları
•           Yarı iletken malzemeler
•           Opto elektronik bileşenler

Yukarıdaki bileşenlerden hepsi elektronik arıza tespiti sayesinde kontrol edilebilmektedir. Bu sayede meydana gelen arıza kesin ve pratik bir şekilde saptanabilmektedir. Oto elektrik Bursa servisimize bekleriz.
Çalıştığımız önemli markalardan bazıları; Bmw, Ford, Audi, Honda sayılabilir.

İlgili Konular

BMW Şanzıman Arızası

BMW Şanzıman Arızası

BMW şanzıman arızası ortaya çıktığında aracınızdan yüksek verimlilik elde etmeniz zorlaşır ve yolculuğunuz daha zor bir hal alır.

Rehbere git

Bursa Oto Sanayi

Bursa oto sanayi şehrin büyük yapısına uygun olarak imar edilmiş ve yıllardan beri sürekli gelişerek araç sahipleri için gözde bir adres haline gelmiştir.

Rehbere git
Bursa Oto Sanayi
Fren Balatası Bittiği Nasıl Anlaşılır

Fren Balatası Bittiği Nasıl Anlaşılır

Rehbere git

Abs Fren Sistemi Nasıl Çalışır

ABS fren sistemi; araçta bulunan her bir tekerleğin dönme hızını anlayan ve fren pedalına sert ve ani basışlarda otomatik devreye girerek güvenliği sağlamaktadır. Her bir tekerleğin fren basıncını ve kilitlenecek tekerin hangisi olduğunu algılayan sensörler, aracın elektrik ünitesine bu bilgileri iletir. Elektrik ünitesine ulaşan sinyaller, fren basınç seviyesini değiştirmekte ve böylece kilitlenmeyi önleyen hidrolik üniteye komutlar göndermektedir. ABS fren sistemi, tekerlerin fren basınçlarını birbirinden bağımsız bir şekilde düzenlemektedir. Saniyenin 1/18 kadar kısa ...

Rehbere git
Abs Fren Sistemi Nasıl Çalışır