Fren Onarım
Oto Güvenlik Sistemleri

Fren Onarım

Servisimiz içerisinde gerçekleştirilen fren onarım hizmeti gelişmiş fren sistemlerini de kapsamaktadır. Mekanik sistemin ve bileşenlerin onarılması son derece tecrübe istediğinden dolayı firmamız gibi deneyimli bir servisten hizmet almanız son derece büyük önem taşımaktadır.

Fren onarım hizmeti ile fren sisteminizi stabil bir şekilde kullanmaya devam edebilir ve trafik içerisinde güvenli bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Sistemin kontrolü ve onarım hizmetleri için servislerimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Fren Onarım ve Bakım Hizmeti

Fren sistemi içerisinde yer alan bileşenler deforme olabileceğinden dolayı düzenli olarak kontrol edilmeli ve bakım işlemleri gerçekleştirilmelidir. Periyodik oto bakımı aşamalarında deformasyona uğrayan bileşenler onarım görebilir veya yenileri ile değiştirilebilir. Onarım işlemi genel olarak tecrübeli servisler tarafından uygulanan oldukça zor bir işlemdir. Siz de fren onarım hizmetinden yararlanabileceğiniz deneyimli bir servis arıyorsanız servislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Servislerimiz içerisinde tüm fren sistemleri için aktif bir şekilde onarım hizmeti gerçekleştirilmektedir. Fren onarımı konusunda güvenebileceğiniz firmamız sizlere kaliteli bir hizmet sunacaktır.

Gelişmiş Fren Sistemlerinin Bakımı

Gelişmiş fren sistemlerinin stabil bir şekilde çalışabilmesi için sistem içerisinde yer alan bileşenlerin durumu son derece önemlidir. Bileşenler ve mekanik aksanlar doğru bir şekilde görevini yerine getiremez ise gelişmiş fren sistemleri de devreye girememektedir. Bu nedenle fren sisteminizden maksimum verimi almak istiyorsanız sistem içerisinde yer alan bileşenleri düzenli olarak kontrol ettirmelisiniz. Herhangi bir bileşende sorun meydana geldiyse fren onarım işlemi temin etmeniz doğru bir tercih olacaktır. Özellikle mekanik aksanların onarımı konusunda işinde usta kişiler tarafından hizmet almanız sağlıklı bir tercih olacaktır. Bu nedenle servis tercihinde bulunurken bu duruma dikkat ettiğinizden emin olunuz. Yapacağınız doğru servis tercihi sayesinde başınıza gelebilecek birçok olumsuz durumdan kaçınabilirsiniz. Olumsuz durumlar şu şekilde sıralanabilir;

•          Sistem içerisinde yer alan diğer bileşenlerin de zarar görmesi
•          Başarısız tamir girişimleri ile servis sürecinin uzaması
•          Kalitesiz bileşen kullanımı yüzünden gelecekte meydana gelebilecek problemler

Fren onarım işlemi oldukça özen isteyen zor bir işlem olduğundan dolayı doğru servis tercihi büyük önem taşımaktadır. Aksi taktirde yukarıda bahsedilen problemler ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

İlgili Konular

Triger kayışı kaç km de değişir?

Triger kayışı kaç km de değişir?

Triger Kayışı; eksantrik mili ile krank mili arasında bağlantıyı sağlayan ve bu sayede supapların açılıp kapanmasını sağlayan parçaya “ Triger kayışı” denilmektedir. Triger kayışı, birçok araç modelinde soğutucu sıvıyı motora ulaştırmakla görevlidir. Kompozit bir yapıya sahip kayışın içinde metal ve kauçuk malzemeler bulunmaktadır.

Rehbere git

Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Uygulanır

Trafiğin yoğun olduğu şehirlerde büyük hasarlı kazalar ile sıklıkla karşılaşılmaktadır. Kazanın boyutu büyük veya küçük fark etmeksizin araçlar, bu durumdan oldukça etkilenmektedir. Küçük hasarlı kazalarda araçların boyalarında herhangi bir hasar oluşmamış da olsa küçük göçükler meydana gelmektedir. • Araçlara uygulanan boya işlemleri, satış sırasında araçların değeri düşürdüğü için araç sahipleri, çoğu kez boyasız göçük düzeltme işlemine başvurmaktadır. Özellikle son dönemlerde şiddetli dolu yağışları ile bu uygulamaya yönelim artmıştır.

Rehbere git
Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Uygulanır
Esp Işığı Neden Yanar

Esp Işığı Neden Yanar

Rehbere git

Abs Fren Sistemi Nasıl Çalışır

ABS fren sistemi; araçta bulunan her bir tekerleğin dönme hızını anlayan ve fren pedalına sert ve ani basışlarda otomatik devreye girerek güvenliği sağlamaktadır. Her bir tekerleğin fren basıncını ve kilitlenecek tekerin hangisi olduğunu algılayan sensörler, aracın elektrik ünitesine bu bilgileri iletir. Elektrik ünitesine ulaşan sinyaller, fren basınç seviyesini değiştirmekte ve böylece kilitlenmeyi önleyen hidrolik üniteye komutlar göndermektedir. ABS fren sistemi, tekerlerin fren basınçlarını birbirinden bağımsız bir şekilde düzenlemektedir. Saniyenin 1/18 kadar kısa ...

Rehbere git
Abs Fren Sistemi Nasıl Çalışır