Fren Sistemleri
Oto Güvenlik Sistemleri

Fren Sistemleri

Gelişmiş sistemlerin de içinde bulunduğu fren sistemleri günümüzde büyük önem taşımaktadır. Özellikle ağır yük taşıyan araçlar için yapılan geliştirmeler ile günümüzde fren sistemlerinden maksimum verim alınabilmektedir.

Çeşitli yazılım ve mekanik aksanlar aracılığı ile geliştirilen gelişmiş fren sistemleri geleneksek sistemlere kıyasla çok daha iyi performans göstermektedir. Bu nedenle günümüzde çoğu araç içerisinde gelişmiş fren sistemleri yer almaktadır. Fren sistemleri konusunda uzman olan firmamız bakım ve onarım işlemlerinde profesyonel bir hizmet sağlamaktadır. Fren sisteminiz içerisinde herhangi bir problem olduğunu düşünüyorsanız servislerimizi ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz. Teknik destek konusunda sizlere yardımcı olacak firmamız fren sistemlerinizi gözden geçirerek gerekli olan işlemi uygulayacaktır.

Fren Sistemlerinin Bakımı

Düzenli olarak bakımının yaptırılması gereken en önemli araç sistemlerinden biri kesinlikle fren sistemleridir. Trafik içerisinde seyir halindeyken güvenliğiniz açısından büyük önem taşıyan fren sistemleri stabil ve verimli bir şekilde çalışmalıdır. Aksi durumlarda başınıza gelebilecek olumsuz durumlar büyük problemlere yol açabilmektedir. Zorlu hava şartlarında çok daha büyük önem taşıyan fren sistemleri ek olarak kontrol edilmelidir. Fren sistemlerinin verimli bir performans gösterebilmesi için lastiklerin durumu ve uygunluğu da büyük önem taşımaktadır. Kış mevsiminde tercih edeceğiniz kaliteli kış lastikleri fren mesafenizi büyük ölçüde kısaltacaktır. Bu nedenle fren sistemlerinizi kontrol ettirirken lastiklerinizin durumuna da göz attığınızdan emin olunuz. Oto periyodik bakımı için oto servisimize gelerek Bursa oto fren alanında en deneyimli personelimizden hozmet alabilirsiniz.

Gelişmiş Fren Sistemleri Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesi ile hayatımıza giren gelişmiş fren sistemleri günümüzde birçok araç içerisinde kullanılmaktadır. Fren mesafesini kısaltan ve sürücüden çok daha hızlı refleks gösteren bu sistemler ile trafik içerisindeki güvenliğinizi arttırabilirsiniz. Birçok kazanın engellenmesine aracı olan bu sistemlere örnek olarak;

•          ABS fren sistemi
•          ASR fren sistemi
•          ESP stabilite programı
•          BAS acil durum freni
•          MSR motor freni

Yukarıda bahsedilen gelişmiş fren sistemleri araçlar içerisinde çokça tercih edilen sistemlerdir. Fren mesafesini kısaltan ve acil durumlarda büyük kazaları engelleyen bu teknolojiler sayesinde günümüzde fren sistemleri çok daha verimli bir şekilde kullanılabilmektedir. Fren sistemleri konusunda daha detaylı bilgi almak ve sisteminizi kontrol ettirmek için servislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Bursa oto fren servisi birimimizde uzmanlarımız güvenliğinizi sağlamak için hazır.

İlgili Konular

Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Uygulanır

Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Uygulanır

Trafiğin yoğun olduğu şehirlerde büyük hasarlı kazalar ile sıklıkla karşılaşılmaktadır. Kazanın boyutu büyük veya küçük fark etmeksizin araçlar, bu durumdan oldukça etkilenmektedir. Küçük hasarlı kazalarda araçların boyalarında herhangi bir hasar oluşmamış da olsa küçük göçükler meydana gelmektedir. • Araçlara uygulanan boya işlemleri, satış sırasında araçların değeri düşürdüğü için araç sahipleri, çoğu kez boyasız göçük düzeltme işlemine başvurmaktadır. Özellikle son dönemlerde şiddetli dolu yağışları ile bu uygulamaya yönelim artmıştır.

Rehbere git

Triger kayışı kaç km de değişir?

Triger Kayışı; eksantrik mili ile krank mili arasında bağlantıyı sağlayan ve bu sayede supapların açılıp kapanmasını sağlayan parçaya “ Triger kayışı” denilmektedir. Triger kayışı, birçok araç modelinde soğutucu sıvıyı motora ulaştırmakla görevlidir. Kompozit bir yapıya sahip kayışın içinde metal ve kauçuk malzemeler bulunmaktadır.

Rehbere git
Triger kayışı kaç km de değişir?
Esp Işığı Neden Yanar

Esp Işığı Neden Yanar

Rehbere git

Araç İçi Aydınlatma sistemleri

İç aydınlatma sistemi; araçların iç mekânda daha rahat hareket edebilmesi ve araçta yer alan sistemleri rahat bir şekilde görebilmesi için oluşturulmuş sistemlerin tümüdür. İç aydınlatma sistemi içerisinde pek çok elemen bulunmaktadır. Bu elemanlar, birbirleriyle bağlantılı olarak çalışmaktadır. Herhangi bir sistemde meydana gelen bir arıza bütün sistemin çalışma prensibini olumsuz anlamda etkilemektedir. Araç iç aydınlatma sisteminin düzgün bir şekilde çalışmadığı durumlarda konuyla ilgili uzman bir servis üzerinden işlem alınmalıdır.

Rehbere git
Araç İçi Aydınlatma sistemleri