Fren Sistemleri
Oto Güvenlik Sistemleri

Fren Sistemleri

Gelişmiş sistemlerin de içinde bulunduğu fren sistemleri günümüzde büyük önem taşımaktadır. Özellikle ağır yük taşıyan araçlar için yapılan geliştirmeler ile günümüzde fren sistemlerinden maksimum verim alınabilmektedir.

Çeşitli yazılım ve mekanik aksanlar aracılığı ile geliştirilen gelişmiş fren sistemleri geleneksek sistemlere kıyasla çok daha iyi performans göstermektedir. Bu nedenle günümüzde çoğu araç içerisinde gelişmiş fren sistemleri yer almaktadır. Fren sistemleri konusunda uzman olan firmamız bakım ve onarım işlemlerinde profesyonel bir hizmet sağlamaktadır. Fren sisteminiz içerisinde herhangi bir problem olduğunu düşünüyorsanız servislerimizi ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz. Teknik destek konusunda sizlere yardımcı olacak firmamız fren sistemlerinizi gözden geçirerek gerekli olan işlemi uygulayacaktır.

Fren Sistemlerinin Bakımı

Düzenli olarak bakımının yaptırılması gereken en önemli araç sistemlerinden biri kesinlikle fren sistemleridir. Trafik içerisinde seyir halindeyken güvenliğiniz açısından büyük önem taşıyan fren sistemleri stabil ve verimli bir şekilde çalışmalıdır. Aksi durumlarda başınıza gelebilecek olumsuz durumlar büyük problemlere yol açabilmektedir. Zorlu hava şartlarında çok daha büyük önem taşıyan fren sistemleri ek olarak kontrol edilmelidir. Fren sistemlerinin verimli bir performans gösterebilmesi için lastiklerin durumu ve uygunluğu da büyük önem taşımaktadır. Kış mevsiminde tercih edeceğiniz kaliteli kış lastikleri fren mesafenizi büyük ölçüde kısaltacaktır. Bu nedenle fren sistemlerinizi kontrol ettirirken lastiklerinizin durumuna da göz attığınızdan emin olunuz. Oto periyodik bakımı için oto servisimize gelerek Bursa oto fren alanında en deneyimli personelimizden hozmet alabilirsiniz.

Gelişmiş Fren Sistemleri Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesi ile hayatımıza giren gelişmiş fren sistemleri günümüzde birçok araç içerisinde kullanılmaktadır. Fren mesafesini kısaltan ve sürücüden çok daha hızlı refleks gösteren bu sistemler ile trafik içerisindeki güvenliğinizi arttırabilirsiniz. Birçok kazanın engellenmesine aracı olan bu sistemlere örnek olarak;

•          ABS fren sistemi
•          ASR fren sistemi
•          ESP stabilite programı
•          BAS acil durum freni
•          MSR motor freni

Yukarıda bahsedilen gelişmiş fren sistemleri araçlar içerisinde çokça tercih edilen sistemlerdir. Fren mesafesini kısaltan ve acil durumlarda büyük kazaları engelleyen bu teknolojiler sayesinde günümüzde fren sistemleri çok daha verimli bir şekilde kullanılabilmektedir. Fren sistemleri konusunda daha detaylı bilgi almak ve sisteminizi kontrol ettirmek için servislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Bursa oto fren servisi birimimizde uzmanlarımız güvenliğinizi sağlamak için hazır.

İlgili Konular

Bursa Oto Sanayi

Bursa Oto Sanayi

Bursa oto sanayi şehrin büyük yapısına uygun olarak imar edilmiş ve yıllardan beri sürekli gelişerek araç sahipleri için gözde bir adres haline gelmiştir.

Rehbere git

Fren Balatası Bittiği Nasıl Anlaşılır

Rehbere git
Fren Balatası Bittiği Nasıl Anlaşılır
Motor Neden Yağ Yakar

Motor Neden Yağ Yakar

Rehbere git

Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Uygulanır

Trafiğin yoğun olduğu şehirlerde büyük hasarlı kazalar ile sıklıkla karşılaşılmaktadır. Kazanın boyutu büyük veya küçük fark etmeksizin araçlar, bu durumdan oldukça etkilenmektedir. Küçük hasarlı kazalarda araçların boyalarında herhangi bir hasar oluşmamış da olsa küçük göçükler meydana gelmektedir. • Araçlara uygulanan boya işlemleri, satış sırasında araçların değeri düşürdüğü için araç sahipleri, çoğu kez boyasız göçük düzeltme işlemine başvurmaktadır. Özellikle son dönemlerde şiddetli dolu yağışları ile bu uygulamaya yönelim artmıştır.

Rehbere git
Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Uygulanır