Oto Güvenlik Sistemleri
Oto Güvenlik Sistemleri

Oto Güvenlik Sistemleri

Trafik ve araç güvenliği açısından büyük önem taşıyan araç güvenliği kontrolü işlemi servislerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Yeni nesil tüm güvenlik sistemleri için hizmet sağlayan servisimiz içerisinde sistem bileşenleri de onarılabilmektedir.

Araç güvenlik sistemleri konusunda uzman olan servisimiz gerekli bakım ve kontrol işlemlerini pratik bir şekilde gerçekleştirecektir. Siz de trafik içerisinde güvenliğinizi sağlamak için düzenli olarak araç güvenliği kontrolü yaptırmalısınız. Düzenli olarak yaptıracağınız kontroller sayesinde trafik içerisinde başınıza gelebilecek birçok olumsuz durumdan korunabilirsiniz. Can ve mal varlığınızı koruyan araç güvenlik sistemlerinin her zaman stabil çalıştığından emin olunuz. Sistemler içerisinde meydana gelen herhangi bir problem durumunda servisimizi ziyaret edebilir ve teknik destek hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Oto Güvenlik Sistemlerinin Önemi

Oto Güvenlik Sistemlerinin stabil bir şekilde çalışması araç güvenliği açısından büyük önem taşımaktadır. Herhangi bir güvenlik sistemi görevini doğru şekilde yerine getiremediğinde sürücü birçok problem ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu nedenle düzenli olarak araç güvenliği kontrolü yapılmalı ve sistemlerin durumu gözden geçirilmelidir. Sistem içerisinde yer alan sensörlerin bakımı ve onarımı da büyük önem taşımaktadır. Sistem içinde bulunan herhangi bir sensör doğru şekilde çalışmaz ise sistem tamamen işlevsiz hale gelebilmektedir. Bu nedenle güvenlik sistemi bir bütün halinde kontrol edilmeli ve buna bağlı olarak bakım ve onarım işlemleri gerçekleştirilmelidir. Bursa oto alarm sistemi için doğru adres Bosch Car service.

Araç Güvenlik Sistemleri

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte günümüzde nerdeyse tüm araçların içerisinde yer alan araç güvenlik sistemleri trafik içerisinde büyük önem taşımaktadır. Düzenli olarak araç güvenliği kontrolü yapılmalı ve sistemlerin durumu gözden geçirilmelidir. Günümüzde kullanılan araç güvenlik sistemleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Şerit takip sistemi
  • Sürücü ikaz alarmı
  • Otomatik acil durum freni
  • Takip mesafesi sensörü
  • Park sensörleri
  • Kör nokta uyarı sistemleri
Yukarıda yer alan güvenlik sistemleri trafik içerisinde aracın güvenliği sağlamaktadır. Stabil çalışmaları aracın güvenliği açısından çok büyük önem taşıdığından dolayı bakımları da aksatılmadan yaptırılmalıdır. Araç güvenliği kontrolü ile sistemlerinizi gözden geçirmek isterseniz servislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Servislerimiz yeni nesil tüm güvenlik teknolojileri için kontrol ve bakım servisi sağlamaktadır.

İlgili Konular

Araç İçi Aydınlatma sistemleri

Araç İçi Aydınlatma sistemleri

İç aydınlatma sistemi; araçların iç mekânda daha rahat hareket edebilmesi ve araçta yer alan sistemleri rahat bir şekilde görebilmesi için oluşturulmuş sistemlerin tümüdür. İç aydınlatma sistemi içerisinde pek çok elemen bulunmaktadır. Bu elemanlar, birbirleriyle bağlantılı olarak çalışmaktadır. Herhangi bir sistemde meydana gelen bir arıza bütün sistemin çalışma prensibini olumsuz anlamda etkilemektedir. Araç iç aydınlatma sisteminin düzgün bir şekilde çalışmadığı durumlarda konuyla ilgili uzman bir servis üzerinden işlem alınmalıdır.

Rehbere git

Esp Işığı Neden Yanar

Rehbere git
Esp Işığı Neden Yanar
Abs Fren Sistemi Nasıl Çalışır

Abs Fren Sistemi Nasıl Çalışır

ABS fren sistemi; araçta bulunan her bir tekerleğin dönme hızını anlayan ve fren pedalına sert ve ani basışlarda otomatik devreye girerek güvenliği sağlamaktadır. Her bir tekerleğin fren basıncını ve kilitlenecek tekerin hangisi olduğunu algılayan sensörler, aracın elektrik ünitesine bu bilgileri iletir. Elektrik ünitesine ulaşan sinyaller, fren basınç seviyesini değiştirmekte ve böylece kilitlenmeyi önleyen hidrolik üniteye komutlar göndermektedir. ABS fren sistemi, tekerlerin fren basınçlarını birbirinden bağımsız bir şekilde düzenlemektedir. Saniyenin 1/18 kadar kısa ...

Rehbere git

Yağ Pompası Arızası

Rehbere git
Yağ Pompası Arızası