Periyodik Bakım

Periyodik Bakım

Araçların belirli aralıklarla periyodik bakım hizmetlerinden yararlanması gerekmektedir. Bu bakımlar sayesinde arızalara sebep olabilecek fiziksel ve elektronik parçaların neler olduğu kolayca belirlenebilmektedir.

Büyük arızaların önüne geçmek ve aracınızın kullanım süresini oldukça uzatabilmek için bu bakımlara ihtiyaç vardır. Periyodik bakım sıklığı;
  • Üretici firmanın belirlediği aralıklarda
  • Genellikle bir yıl içerisinde
  • 10.000 – 15.000 km’de bir yapılabilmektedir.
Bu durum araçların modellerine, markasına ve kullanım durumuna göre değişebilmektedir. Sıfır araçlarda bu süre biraz daha geç olabilirken, ticari araçların daha sık zamanlarda periyodik bakıma ihtiyacı olduğu bilinmektedir. Bu nedenle ticari araçlara sahipseniz daha büyük arızalardan kurtulabilmek için periyodik bakımlarını aksatmamalısınız. Firmamız tarafından sizlere en kaliteli şekilde sunulan bu bakım hizmetinden dilerseniz faydalanabilirsiniz.

Profesyonel Periyodik Bakım

Araçlarınızın normal bir şekilde yakıt tüketebilmesi ve sahip olduğu yüksek performansının düşmemesi için periyodik bakımların yapılması gereklidir. Periyodik bakımların amacı aracın genel durumunu kontrol edip hasarları parçaların onarımının sağlanmasıdır. Ancak doğru ve profesyonel bir şekilde yapılmayan bu bakımların araçlarınız için hiçbir faydası olmayacaktır.

Yapılan onarımların özellikle orijinal parça ile yapılması gereklidir ki kullanım ömründe kısılmaya neden olmasın. Firmamız sizler için bu hizmeti hem hızlı hem de profesyonel bir şekilde yerine getirmektedir. Periyodik bakım hizmetinde motor yağının yenilenmesi ve yağ filtresinin kontrolü ve değişimi gibi temel bakımlar bulunmaktadır.

Kaliteli Araç Bakımı

Birçok teknik servis araçlarınızın bakımlarını üstlenmektedir. Ancak araç bakımı hafife alınmayacak son derecede önemli bir hizmettir. Yapılacak eksik bir kontrol aracınızın kullanım ömrüne etki ettiği gibi performansını da düşürecektir. Sizler için sunduğumuz periyodik bakım hizmeti tam da aracınızın ihtiyaçlarını karşılayacak türdendir. Aracınızın fren sistemleri, motor işlevleri ve yakıt filtresi gibi birçok önemli parçası teker teker kontrol edilmektedir.

Araç bakımlarının kaliteli bir şekilde yapılması, konulan yağların uyumluluğu ve kalitesi oldukça önemlidir. Periyodik bakım sayesinde başta küçük boyutta olan arızaların tespiti kolayca yapılır. Daha sonrasında arızalı parçalar belirlenir ve orijinalleri ile değiştirilir. Diğer bir yandan hava filtreleri, yağların kontrol edilmesi ve yenilenmesi gibi önemli detaylarda ustalarımız tarafından ele alınmaktadır. Bursa oto periyodik bakım hizmet noktalarımızda en kaliteli hizmeti alacağınızı unutmayın.

İlgili Konular

Araç İçi Aydınlatma sistemleri

Araç İçi Aydınlatma sistemleri

İç aydınlatma sistemi; araçların iç mekânda daha rahat hareket edebilmesi ve araçta yer alan sistemleri rahat bir şekilde görebilmesi için oluşturulmuş sistemlerin tümüdür. İç aydınlatma sistemi içerisinde pek çok elemen bulunmaktadır. Bu elemanlar, birbirleriyle bağlantılı olarak çalışmaktadır. Herhangi bir sistemde meydana gelen bir arıza bütün sistemin çalışma prensibini olumsuz anlamda etkilemektedir. Araç iç aydınlatma sisteminin düzgün bir şekilde çalışmadığı durumlarda konuyla ilgili uzman bir servis üzerinden işlem alınmalıdır.

Rehbere git

Klima Kompresörü Arızası

Araç klimaları, sürüş konforunu önemli ölçüde artıran bir özelliktir, özellikle uzun yolculuklar ve sıcak hava koşullarında vazgeçilmezdir. Bu sistemlerin merkezinde yer alan klima kompresörü, klimanın verimli ve etkili bir şekilde çalışmasını sağlar. Kompresör, soğutma döngüsünde kilit bir bileşendir ve havanın iç mekana serin ve taze olarak ulaşmasını mümkün kılar. Ancak, zamanla ve yoğun kullanım sonucunda, bu hayati parça çeşitli arızalar geliştirebilir. Bu arızalar, hem konforu hem de aracın performansını etkileyebilir. Bu nedenle, klima kompresörü arızalarını erken te...

Rehbere git
Klima Kompresörü Arızası
Bursa Oto Sanayi

Bursa Oto Sanayi

Bursa oto sanayi şehrin büyük yapısına uygun olarak imar edilmiş ve yıllardan beri sürekli gelişerek araç sahipleri için gözde bir adres haline gelmiştir.

Rehbere git

BMW Şanzıman Arızası

BMW şanzıman arızası ortaya çıktığında aracınızdan yüksek verimlilik elde etmeniz zorlaşır ve yolculuğunuz daha zor bir hal alır.

Rehbere git
BMW Şanzıman Arızası