Yağ Filtresi Değişimi

Yağ Filtresi Değişimi

Servisimiz tarafından uygulanan yağ & filtre değişimi ile aracınızı daha uzun süreler boyunca stabil bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Değişim esnasında sadece orijinal birinci sınıf materyalleri tercih eden servisimiz bu konuda son derece hassastır. Değiştirilen bileşenlerin kaliteli ürünler olması sizleri ileride meydana gelebilecek problemlerden de koruyacaktır. Belirli aralıklar ile değiştirilmesi gereken motor yağı ve filtresi servisimiz içerisinde profesyonel bir şekilde uygulanmaktadır. Aracınızın bakım zamanı geldiyse sizde servislerimizi ziyaret ederek yağ & filtre değişimi hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Yağ & Filtre Değişiminin Önemi

Aracın ömrünü uzatan ve motor sağlığını koruyan en önemli bileşenlerden ikisi kesinlikle motor yağı ve filtresidir. En az bu ikisi kadar önemli olan hava filtresi de düzenli olarak değiştirilmelidir. Düzenli olarak bu materyalleri değiştirdiğinizde birçok arıza ve problemden korunabilirsiniz. Meydana gelebilecek problemler şu şekilde sıralanabilir;

•          Motor içerisinde yer alan bileşenlerin zarar görmesi
•          Aracın stabil ve verimli bir şekilde çalışmaması
•          Yakıt tüketiminin artması ve sürüş konforunun azalması
•          Araç performansının düşmesi

Yukarıda meydana gelebilecek problemlerden kaçınmak için düzenli olarak yağ & filtre değişimi hizmetinden yararlandığınızdan emin olunuz. Servislerimizi ziyaret ederek profesyonel bir hizmet temin edebilir ve kaliteli yedek parça temin edebilirsiniz. Filtre ve yağ değişiminde son derece kaliteli olan orijinal ürünleri tercih etmekteyiz. Bursa oto yağ değişimi hizmeti için bizi arayabilirsiniz.

Motor Sağlığı Nasıl Sağlanır?

Aracınızın motor sağlığını sağlamak için yapmanız gereken en temel bakım yağ & filtre değişimi olarak öne çıkmaktadır. Motor yağınızı ve filtrenizi düzenli olarak değiştirerek motor sağlığınızı koruyabilirsiniz. Motor içerisinde yer alan hareketli aksanların zamanla deforme olmasını engelleyen motor yağı zamanla işlevini yitirmektedir. Bu durumda motor içerisinde yer alan parçalar zarar görebilir. Motorun tamiri ve onarımı son derece masraflı bir işlem olduğundan bu durumdan kaçınmak için düzenli olarak motor yağınızı değiştirdiğinizden emin olunuz. Filtre sistemi de buna bağlı olarak motor ömrünü uzatmakta ve motor içerisinde meydana gelebilecek problemleri engellemektedir. Belirli süre veya kilometre aralıkları ile aracınıza bakım yaptırarak motor sağlığınızı koruyabilirsiniz. Her bakım sürecinde yağ & filtre değişimi işlemini uyguladığınızdan emin olunuz. Bursa oto yağ değişimi hizmeti için bizi arayabilirsiniz. Profesyonel olarak hizmet verdiğimiz Volkswagen, Skoda, Seat, Renault, Peugeot markalar arasındadır.

İlgili Konular

Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Uygulanır

Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Uygulanır

Trafiğin yoğun olduğu şehirlerde büyük hasarlı kazalar ile sıklıkla karşılaşılmaktadır. Kazanın boyutu büyük veya küçük fark etmeksizin araçlar, bu durumdan oldukça etkilenmektedir. Küçük hasarlı kazalarda araçların boyalarında herhangi bir hasar oluşmamış da olsa küçük göçükler meydana gelmektedir. • Araçlara uygulanan boya işlemleri, satış sırasında araçların değeri düşürdüğü için araç sahipleri, çoğu kez boyasız göçük düzeltme işlemine başvurmaktadır. Özellikle son dönemlerde şiddetli dolu yağışları ile bu uygulamaya yönelim artmıştır.

Rehbere git

Yağ Pompası Arızası

Rehbere git
Yağ Pompası Arızası
Triger kayışı kaç km de değişir?

Triger kayışı kaç km de değişir?

Triger Kayışı; eksantrik mili ile krank mili arasında bağlantıyı sağlayan ve bu sayede supapların açılıp kapanmasını sağlayan parçaya “ Triger kayışı” denilmektedir. Triger kayışı, birçok araç modelinde soğutucu sıvıyı motora ulaştırmakla görevlidir. Kompozit bir yapıya sahip kayışın içinde metal ve kauçuk malzemeler bulunmaktadır.

Rehbere git

Abs Fren Sistemi Nasıl Çalışır

ABS fren sistemi; araçta bulunan her bir tekerleğin dönme hızını anlayan ve fren pedalına sert ve ani basışlarda otomatik devreye girerek güvenliği sağlamaktadır. Her bir tekerleğin fren basıncını ve kilitlenecek tekerin hangisi olduğunu algılayan sensörler, aracın elektrik ünitesine bu bilgileri iletir. Elektrik ünitesine ulaşan sinyaller, fren basınç seviyesini değiştirmekte ve böylece kilitlenmeyi önleyen hidrolik üniteye komutlar göndermektedir. ABS fren sistemi, tekerlerin fren basınçlarını birbirinden bağımsız bir şekilde düzenlemektedir. Saniyenin 1/18 kadar kısa ...

Rehbere git
Abs Fren Sistemi Nasıl Çalışır