Yağ Filtresi Değişimi

Yağ Filtresi Değişimi

Servisimiz tarafından uygulanan yağ & filtre değişimi ile aracınızı daha uzun süreler boyunca stabil bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Değişim esnasında sadece orijinal birinci sınıf materyalleri tercih eden servisimiz bu konuda son derece hassastır. Değiştirilen bileşenlerin kaliteli ürünler olması sizleri ileride meydana gelebilecek problemlerden de koruyacaktır. Belirli aralıklar ile değiştirilmesi gereken motor yağı ve filtresi servisimiz içerisinde profesyonel bir şekilde uygulanmaktadır. Aracınızın bakım zamanı geldiyse sizde servislerimizi ziyaret ederek yağ & filtre değişimi hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Yağ & Filtre Değişiminin Önemi

Aracın ömrünü uzatan ve motor sağlığını koruyan en önemli bileşenlerden ikisi kesinlikle motor yağı ve filtresidir. En az bu ikisi kadar önemli olan hava filtresi de düzenli olarak değiştirilmelidir. Düzenli olarak bu materyalleri değiştirdiğinizde birçok arıza ve problemden korunabilirsiniz. Meydana gelebilecek problemler şu şekilde sıralanabilir;

•          Motor içerisinde yer alan bileşenlerin zarar görmesi
•          Aracın stabil ve verimli bir şekilde çalışmaması
•          Yakıt tüketiminin artması ve sürüş konforunun azalması
•          Araç performansının düşmesi

Yukarıda meydana gelebilecek problemlerden kaçınmak için düzenli olarak yağ & filtre değişimi hizmetinden yararlandığınızdan emin olunuz. Servislerimizi ziyaret ederek profesyonel bir hizmet temin edebilir ve kaliteli yedek parça temin edebilirsiniz. Filtre ve yağ değişiminde son derece kaliteli olan orijinal ürünleri tercih etmekteyiz. Bursa oto yağ değişimi hizmeti için bizi arayabilirsiniz.

Motor Sağlığı Nasıl Sağlanır?

Aracınızın motor sağlığını sağlamak için yapmanız gereken en temel bakım yağ & filtre değişimi olarak öne çıkmaktadır. Motor yağınızı ve filtrenizi düzenli olarak değiştirerek motor sağlığınızı koruyabilirsiniz. Motor içerisinde yer alan hareketli aksanların zamanla deforme olmasını engelleyen motor yağı zamanla işlevini yitirmektedir. Bu durumda motor içerisinde yer alan parçalar zarar görebilir. Motorun tamiri ve onarımı son derece masraflı bir işlem olduğundan bu durumdan kaçınmak için düzenli olarak motor yağınızı değiştirdiğinizden emin olunuz. Filtre sistemi de buna bağlı olarak motor ömrünü uzatmakta ve motor içerisinde meydana gelebilecek problemleri engellemektedir. Belirli süre veya kilometre aralıkları ile aracınıza bakım yaptırarak motor sağlığınızı koruyabilirsiniz. Her bakım sürecinde yağ & filtre değişimi işlemini uyguladığınızdan emin olunuz. Bursa oto yağ değişimi hizmeti için bizi arayabilirsiniz. Profesyonel olarak hizmet verdiğimiz Volkswagen, Skoda, Seat, Renault, Peugeot markalar arasındadır.

İlgili Konular

BMW Şanzıman Arızası

BMW Şanzıman Arızası

BMW şanzıman arızası ortaya çıktığında aracınızdan yüksek verimlilik elde etmeniz zorlaşır ve yolculuğunuz daha zor bir hal alır.

Rehbere git

Bursa Oto Sanayi

Bursa oto sanayi şehrin büyük yapısına uygun olarak imar edilmiş ve yıllardan beri sürekli gelişerek araç sahipleri için gözde bir adres haline gelmiştir.

Rehbere git
Bursa Oto Sanayi
Abs Fren Sistemi Nasıl Çalışır

Abs Fren Sistemi Nasıl Çalışır

ABS fren sistemi; araçta bulunan her bir tekerleğin dönme hızını anlayan ve fren pedalına sert ve ani basışlarda otomatik devreye girerek güvenliği sağlamaktadır. Her bir tekerleğin fren basıncını ve kilitlenecek tekerin hangisi olduğunu algılayan sensörler, aracın elektrik ünitesine bu bilgileri iletir. Elektrik ünitesine ulaşan sinyaller, fren basınç seviyesini değiştirmekte ve böylece kilitlenmeyi önleyen hidrolik üniteye komutlar göndermektedir. ABS fren sistemi, tekerlerin fren basınçlarını birbirinden bağımsız bir şekilde düzenlemektedir. Saniyenin 1/18 kadar kısa ...

Rehbere git

Araç İçi Aydınlatma sistemleri

İç aydınlatma sistemi; araçların iç mekânda daha rahat hareket edebilmesi ve araçta yer alan sistemleri rahat bir şekilde görebilmesi için oluşturulmuş sistemlerin tümüdür. İç aydınlatma sistemi içerisinde pek çok elemen bulunmaktadır. Bu elemanlar, birbirleriyle bağlantılı olarak çalışmaktadır. Herhangi bir sistemde meydana gelen bir arıza bütün sistemin çalışma prensibini olumsuz anlamda etkilemektedir. Araç iç aydınlatma sisteminin düzgün bir şekilde çalışmadığı durumlarda konuyla ilgili uzman bir servis üzerinden işlem alınmalıdır.

Rehbere git
Araç İçi Aydınlatma sistemleri